Λήμνος

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΛΑΙΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ  ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΛΑΙΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ

Μύρινα 5-5-2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΣΕ ΔΗΜΟ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ

  Δίνουμε στη δημοσιότητα τα ονόματα των υποψηφίων συμβούλων με τη ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ στο Δήμο Λήμνου και στις Κοινότητες Μύρινας, Κάσπακα, Ατσικής και Ρωμανού.

Οι υποψήφιοι της ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ :

  • Είναι δοκιμασμένοι αγωνιστές του εργατικού κινήματος, βιοπαλαιστές αγρότες και κτηνοτρόφοι, επαγγελματίες και αυτοαπασχολούμενοι, επιστήμονες, γυναίκες, νέοι και νέες.
  • Είναι αμετακίνητοι στην πρώτη γραμμή των αγώνων του λαού κι εκεί θα βρίσκονται και την επόμενη ημέρα των εκλογών, όπως πάντα και από τη θέση της Δημοτικής Αρχής.
  • Διεκδικούν κόντρα σε αντιλαϊκούς νόμους και επιχειρηματικά συμφέροντα, (που στηρίζουν τους άλλους συνδυασμούς), την ανάκτηση των απωλειών του λαού, την ικανοποίηση των λαϊκών αναγκών. Δεν συμβιβάζονται με τα ψίχουλα της καπιταλιστικής ανάπτυξης.
  • Απαιτούν σύγχρονα δικαιώματα σε όλους τους τομείς της ζωής της λαϊκής οικογένειας. Δεν συμβιβάζονται με την ανακύκλωση της φτώχειας, τη φοροληστεία, τα ματωμένα πλεονάσματα.

 

ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ (με αλφαβητική σειρά)

 

  1. ΑΓΑΛΙΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ  ελεύθερος επαγγελματίας
  2. ΑΓΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ οικοδόμος,Γραμματέας της Τομεακής Επιτροπής Λήμνου του ΚΚΕ, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου οικοδόμων Λήμνου
  3. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ  οδοντοτεχνήτρια
  4. ΒΟΥΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ αγροτοκτηνοτρόφος συνδικαλιστής
  5. ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ συνταξιούχος αγρότης
  6. ΓΕΩΡΓΑΝΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ φοιτητής ΤΕΙ του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
  7. ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ξυλουργός
  8. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΔΑΚΗ  ΜΑΛΑΜΩ   εκπαιδευτικός στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μύρινας
  9. 9.      ΓΡΙΤΖΑΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ συνταξιούχος ξυλουργός
  10. ΔΑΡΔΑΓΑΝΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ συνταξιούχοςμηχανουργός
  11. ΖΑΓΟΥΔΗΣ ΘΩΜΑΣ αγροτοκτηνοτρόφος συνδικαλιστής
  12. ΚΑΜΠΟΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ξενοδοχοϋπάλληλος, γραμματέας του Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Λήμνου, αντιπρόσωπος στο Παλλεσβιακό Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο
  13. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ιδιωτική υπάλληλος
  14. ΚΑΤΕΒΑΙΝΙΔΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) δασκάλα ειδικής αγωγής, προϊσταμένη του Ειδικού Σχολείου Καλλιθέας, γραμματέας του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λήμνου, μέλος της Εκτελεστικής Γραμματείας του Νομαρχιακού Τμήματος Λήμνου της ΑΔΕΔΥ, Γεν. Γραμματέας του Επαρχιακού Συλλόγου Γονέων Κηδεμόνων και Φίλων ΑμεΑ Λήμνου “Ορίζοντες”
  15. ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ οικοδόμος, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου Οικοδόμων Λήμνου
  16. ΚΟΝΤΑΡΗ ΛΙΖΑ ιδιωτική υπάλληλος
  17. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ εκπαιδευτικός, αντιπρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Κάσπακα
  18. ΛΙΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ συνταξιούχος οικοδόμος, πρώην επαρχιακός σύμβουλος
  19. 19.  ΛΙΒΑΘΥΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ μηχανολόγος μηχανικός
  20. 20.  ΜΑΔΥΤΙΝΟΣ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ γυμναστής και μεταπτυχιακός φοιτητής στις επιστήμες της Φυσικής Αγωγής 
  21. ΜΑΛΛΙΑΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ εργάτης
  22. ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ελεύθερος επαγγελματίας
  23. ΜΑΤΖΑΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ οικοδόμος, γραμματέας του Σωματείου Οικοδόμων Λήμνου, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ποδοσφαιρικής ομάδας του Κάσπακα
  24. 24.  ΜΟΥΛΑΡΑ ΖΩΗ νοικοκυρά
  25. 25.  ΜΠΑΛΔΕΡΑΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑνοικοκυρά
  26. ΜΠΛΙΑΣ ΦΩΤΗΣ συνταξιούχος οδηγός του ΕΚΑΒ, αντιπρόεδρος του Σωματείου Συνταξιούχων Λήμνου
  27. ΝΙΑΟΥΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ εκπαιδευτικός στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μύρινας, Γραμματέας του Νομαρχιακού Τμήματος Λήμνου της ΑΔΕΔΥ
  28. ΞΥΠΤΕΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Βιολόγος M.ed., αναπληρωτής εκπαιδευτικός στο Γενικό Λύκειο Μύρινας, Πρόεδρος της ΕΛΜΕ Λήμνου και Αγίου Ευστρατίου, μέλος της Εκτελεστικής Γραμματείας του Νομαρχιακού Τμήματος Λήμνου της ΑΔΕΔΥ.
  29. ΠΑΠΑΣΠΥΡΑΤΟΥ – ΧΡΥΣΑΦΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΡΟΥΛΑ) νοικοκυρά
  30. ΠΑΤΣΑΡΙΣΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ φοιτητής ΑΕΙ του Τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών Υπολογιστών
  31. ΠΕΤΡΕΛΛΗ ΜΑΛΑΜΑ ξενοδοχοϋπάλληλος,Πρόεδρος του Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Λήμνου, πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Κάσπακα
  32. ΠΕΤΡΕΛΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ιδιωτική υπάλληλος
  33. ΠΙΝΑΚΟΣ ΦΩΤΗΣ επαγγελματίας, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου Ιδιοκτητών Ενοικιαζομένων Δωματίων Λήμνου, ταμίας της Κινηματογραφικής Λέσχης Λήμνου
  34. ΠΛΑΝΤΖΟΥ ΕΛΕΝΗ φοιτήτρια ΤΕΙ του τμήματος Αισθητικής και Κοσμετολογίας
  35. ΡΙΖΟΣ ΑΛΕΞΗΣ εκπαιδευτικός στο Λύκειο Μύρινας, Γραμματέας της ΕΛΜΕ Λήμνου και Αγίου Ευστρατίου, Γραμματέας της Κινηματογραφικής Λέσχης Λήμνου, μέλος της Εκτελεστικής Γραμματείας του Νομαρχιακού Τμήματος Λήμνου της ΑΔΕΔΥ, αναπληρωτής αιρετός στο ΠΥΣΔΕ Λέσβου
  36. ΣΚΑΠΕΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ συνταξιούχος δημοτικός υπάλληλος, πρώην μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Αγροτικών Συνεταιρισμών Λήμνου
  37. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ συνταξιούχος νοσηλεύτρια,πρώην  Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Κάσπακα
  38. 38.  ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ εκπαιδευτικός στο Γυμνάσιο Μούδρου, πρόεδρος του ΜΕΑΣ ΛΗΜΝΟΣ, Ταμίας της ΕΛΜΕ Λήμνου, μέλος της Εκτελεστικής Γραμματείας του Νομαρχιακού Τμήματος Λήμνου της ΑΔΕΔΥ, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Κέντρου Πρόληψης ΠΟΛΙΟΧΝΗ
  39. ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ελεύθεροςεπαγγελματίας
  40. ΧΑΡΚΟΤΣΙΚΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ αγρότης συνδικαλιστής
  41. ΨΑΡΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ αγροτικός ιατρός

 

ΣΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ

 

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΥΡΙΝΑΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ (με αλφαβητική σειρά)

  1. ΓΡΙΤΖΑΛΗ ΜΑΡΙΝΑ νοικοκυρά
  2. ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ οικοδόμος
  3. ΛΙΒΑΘΥΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ εργάτρια
  4. ΝΙΑΟΥΝΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ συνταξιούχος επαγγελματίας
  5. ΠΑΠΑΣΠΥΡΑΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ συνταξιούχος επαγγελματίας
  6. ΠΙΝΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ συνταξιούχος πολιτικός υπομηχανικός
  7. ΠΛΑΝΤΖΟΣ ΣΠΥΡΟΣ φιλόλογος
  8. ΠΛΑΝΤΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος,πρώην δημοτικός σύμβουλος, πρόεδρος του Σωματείου Συνταξιούχων Λήμνου

 

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΚΑΣΠΑΚΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ (με αλφαβητική σειρά)

  1. ΑΓΑΛΙΑΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ οικοδόμος, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου Οικοδόμων Λήμνου
  2. 2.      ΚΕΡΑΜΙΔΗ ΑΘΗΝΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ξενοδοχοϋπάλληλος, γραμματέας του Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Λήμνου
  3. 3.      ΚΟΝΤΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ συνταξιούχος οικοδόμος, πρώην πρόεδρος της Κοινότητας Κάσπακα
  4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ αλιέας, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ποδοσφαιρικής ομάδας του Κάσπακα
  5. 5.      ΛΙΑΝΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ) ιδιωτική υπάλληλος, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Πολιτιστικού Συλλόγου του Κάσπακα
  6. ΠΙΝΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ οικοδόμος, Δημοτικός Σύμβουλος, πρόεδρος του Σωματείου Οικοδόμων Λήμνου

 

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΤΣΙΚΗΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ (με αλφαβητική σειρά)

 

  1. ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ ΕΛΛΗ συνταξιούχος νοσηλεύτρια
  2. ΚΑΪΔΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ φοιτήτρια νομικής
  3. ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ σιδηρουργός
  4. ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ μυλωνάς
  5. ΠΑΣΧΑΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ νοικοκυρά

 

 

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΡΩΜΑΝΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ (με αλφαβητική σειρά)

 

  1. 1.      ΒΕΡΟΥΤΣΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗζωγράφος
  2. 2.      ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ συνταξιούχος οικοδόμος
  3. 3.      ΚΑΡΒΟΥΝΑΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ νοικοκυρά
  4. 4.      ΜΟΥΛΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ συνταξιούχος υπάλληλος της ΔΕΗ
  5. 5.      ΠΑΝΤΑΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ νοικοκυρά

 

 

 

Δείτε περισσότερα

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button