Περιοδικό

32η Συνάντηση Ερασιτεχνικών Θιάσων Αιγαίου – Το Πρόγραμμα !

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

32Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΘΙΑΣΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ

Ημέρα Ώρα ΣΧΗΜΑ ΕΡΓΟ ΧΩΡΟΣ
 

ΠΕΜΠΤΗ

16/9

20:00 Θ.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ «ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ» (ΣΥΛΛΗΨΗ: ΔΟΜΙΝΙΚΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟΥΚΑΣ) ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
21:30 Φ.Ο. ΚΑΡΔΑΜΥΛΩΝ «Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΜΩΛΙΑ» – ΜΠΕΡΤΟΛΝΤ ΜΠΡΕΧΤ ΚΕΓΕ
23:00 ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΝΑΞΟΥ «ΟΙ ΡΟΛΟΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ» (ΜΟΝΟΠΡΑΚΤΑ) ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

17/9

11:00 ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΚΘΕΣΗΣ 1821 Η ΕΚΘΕΣΗ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
19:30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
20:00 Θ.Ο. ΣΑΜΟΥ «Ο ΚΗΠΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΥΠΑΡΣΣΙΑ» – ΔΗΜΗΤΡΗ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΥ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
22:30  Θ.Ο. ΛΕΡΟΥ «Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ» – ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΟΥΡΗ ΚΕΓΕ
ΣΑΒΒΑΤΟ

18/9

  10:00 Ανοικτή συζήτηση για τις παραστάσεις
18:30 ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΤΡΑΠΕΖΙ  ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΑΚΩΒΟ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ    ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ, ΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΟ

   ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΜΑΡΟΥΤΣΟΥ

 

ΚΕΓΕ
  20:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΥΡΟΥ «Η ΑΥΛΗ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ» – ΙΑΚΩΒΟΥ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ ΚΕΓΕ
22:00 ΩΡΙΟΝΑΣ ΡΟΔΟΥ ΜΟΝΟΠΡΑΧΤΑ – J.COCTEAU, ΜΠ. ΜΠΡΕΧΤ, Α.ΤΣΕΧΩΦ – Γκ. ΑΡΟΥ, Α. ΣΤΡΙΝΤΜΠΕΡΓΚ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ

19/9

11:00 ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΜΑΡΟΥΤΣΟΥ
19:00 ΟΜΙΛΙΑ ΒΑΛΤΕΡ ΠΟΥΧΝΕΡ «ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΙ 1821» ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
20:00 Θ.Ο.ΣΑΜΟΥ «ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ Ο ΣΑΜΙΟΣ» – ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΛΕΑΝΘΗ (ΑΦΙΕΡΩΜΑ 1821) ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
  22:00 ΟΜΗΡΕΙΟ «ΤΑ ΡΕΣΤΑ» – ΚΩΣΤΑ ΤΑΧΤΣΗ ΚΕΓΕ
ΔΕΥΤΕΡΑ 20/9   10:00 Ανοικτή συζήτηση για τις παραστάσεις
19:30 Θ.Ο. ΧΙΟΥ  «ΑΧ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ» – ΕΝΤΟΥΑΡΝΤΟ ΝΤΕ ΦΙΛΙΠΠΟ ΚΕΓΕ
21:30 Θ.Ο. ΣΥΡΟΥ ΣΟΥΡΗΣ «REUNION 84» – Μ. ΠΑΓΩΝΑ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
22:30 ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΜΗΛΟΥ «ΠΕΡΛΙΜΠΛΙΝ ΚΑΙ ΜΠΕΛΙΣΑ» – Φ.ΓΚ. ΛΟΡΚΑ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
ΤΡΙΤΗ

21/9

  11:00 ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΜΑΡΟΥΤΣΟΥ  
20:00 Θ.Ο. ΤΗΝΟΥ «ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΟΜΠΛΕ ΠΑΤΙΝΙΑ» – ΣΤΑΥΡΟΥ ΤΣΙΩΛΗ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
22:00 ΜΟΥΣΙΚΟ – ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ ΟΕΘΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΙΑΚΩΒΟ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ «ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΥΡΙΕ ΙΑΚΩΒΕ» ΚΕΓΕ
ΤΕΤΑΡΤΗ

22/9

  10:00 Ανοικτή συζήτηση για τις παραστάσεις
20:00 ΠΑΤΜΙΑΚΗ ΣΚΗΝΗ «ΟΣΟ ΕΣΥ ΚΟΙΜΟΣΟΥΝ» – ΜΟΝΟΠΡΑΧΤΑ Δ. ΚΕΧΑΪΔΗ ΚΑΙ Κ. ΜΟΥΡΣΕΛΑ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
22:00 Θ.Ο. ΚΑΛΥΜΝΟΥ «ΟΙΚΟΣ ΑΠΑΤΗΣ»  εμπνευσμένο από το έργο ¨Ράους” των Παπαθανασίου – Ρέππα ΚΕΓΕ
ΠΕΜΠΤΗ

23/9

20:00 Ε.Θ.Ο.ΚΑΛΛΟΝΗΣ «ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ» (ΜΟΝΟΠΡΑΧΤΑ) ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
21:30 Φ.Ο. ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ  «Ω ΤΙ ΚΟΣΜΟΣ ΜΠΑΜΠΑ» – ΚΩΣΤΑ ΜΟΥΡΣΕΛΑ ΚΕΓΕ
23:00 Θ.Ο. ΧΡΟΥΣΣΩΝ «ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΟΙΚΙ» –  ΑΝΤΩΝΗ ΜΠΟΥΜΠΑ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/9

 

  10:00 Ανοικτή συζήτηση για τις παραστάσεις
20:00 DUENDE ΙΚΑΡΙΑΣ «ΜΕ ΕΝΑ ΣΚΑΡΙ ΣΚΑΡΩΣΑΜΕ» Δημιουργία της ομάδας ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
22:00 ΑΣΤΕΓΟΙ «ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ» – ARTHUR MILLER ΚΕΓΕ
 

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/9

20:00 Μ.Ε.Α.Σ. «ΛΗΜΝΟΣ» «Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΜΗΔΗ» – ΖΟΥΖΕΠ ΜΑΡΙΑ ΜΙΡΟ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
22:00 ΝΑΟΥΣΑ ΠΑΡΟΥ «Η ΜΑΥΡΗ ΚΩΜΩΔΙΑ» – ΠΗΤΕΡ ΣΑΦΕΡ ΚΕΓΕ
ΚΥΡΙΑΚΗ

26/9

  10:00 Ανοικτή συζήτηση για τις παραστάσεις
18:00 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΦΙΛΟΤΙ
18:30 ΑΡΧΙΛΟΧΟΣ ΠΑΡΟΥ «ΤΡΩΑΔΕΣ» – ΕΥΡΙΠΙΔΗ ΦΙΛΟΤΙ
20:30 «ΡΟΤΑ» ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΧΙΟΥ «ΜΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ» – Κ. ΜΟΥΡΣΕΛΑ, Μ. ΠΟΝΤΙΚΑ, Α. ΣΦΑΛΗ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΕΣ
22:00 ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ «ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΗΣ ΡΑΜΠΑΣ» – ΤΣΑΡΛΙ ΤΣΑΠΛΙΝ ΚΕΓΕ

 

Δείτε περισσότερα

Σχετικά Άρθρα

Back to top button