Επίκαιρα

Ακλόνητο, τεράστιο φαβορί ο Ολυμπιακός. Τα λεφτά όμως ειναι αλλού !

Ακλόνητο, τεράστιο φαβορί ο Ολυμπιακός

Γράφει ο Θόδωρος Δημητριάδης

Σήμερα στις 5 το απόγευμα ο Ολυμπιακός παίζει στην έδρα του στον Πειραιά στο στάδιο Καραϊσκάκης με αντίπαλο την Λαμία και είναι τόσο πολύ μεγάλο φαβορί για να νικήσει, ώστε ο ΟΠΑΠ και οι στοιχηματικές εταιρίες δίνουν τις εξής αποδόσεις:

Εάν παίξεις 10 ευρώ και νικήσει ο Ολυμπιακός, θα κερδίσεις μόνο 0,80 λεπτά. Με άλλα λόγια, για να κερδίσεις κάτι πιο σοβαρό από τα 80 λεπτά, για παράδειγμα 8 ευρώ, πρέπει να διαθέσεις και να ρισκάρεις 100 ευρώ.

Εάν αντίθετα γίνει το απίθανο θαύμα όλων των εποχών και νικήσει η φιλοξενούμενη Λαμία, με 10 ευρώ θα κερδίσεις 240 ευρώ, και με 100 θα κερδίσεις 2.400 !

Γιατί είναι τόσο μεγάλο φαβορί ο Ολυμπιακός;

Η Λαμία, όπως φαίνεται, αυτήν την εποχή είναι πολύ αδύναμη και δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο κίνητρο για να προσπαθήσει να αντισταθεί. Μάλιστα, πρόσφατα μέσα στην έδρα της, στο στάδιο Αθανάσιος Διάκος της Λαμίας,  αντιμετώπισε την ΑΕΚ και τον Παναθηναϊκό, και όχι μόνον δεν νίκησε, αλλά δεν μπόρεσε ούτε καν ένα γκολ να βάλει! Ηττήθηκε εύκολα και καθαρά με το “ντροπιαστικο” 0-5 !

Υπάρχουν, πάντως τζογαδόροι, που θέλουν να γίνουν πλούσιοι και ίσως παίξουν την νίκη της Λαμίας!

Google NewsΑκολουθήστε το LimnosNea.gr - ΡάδιοΆλφα στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσειςαπό την Λήμνο και τον κόσμο.