Επίκαιρα

Ο Ηφαιστος του Μπάσκετ και οι Ομάδες της Λέσβου. ΩΡΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ !

Ξεκίνησα να  ξεχωρίζω τα αποτελέσματα για να δημοσιεύσω μόνο της Λήμνου και το έκανα για λόγους πρακτικούς,  αφου κυρίως μας ενδιαφέρει τι έκανε η Ομάδα της Λήμνου, ο Ήφαιστος του Μπάσκετ.

Ομως τα μισά το μετάνιωσα και θεώρησα σωστο  να δοθούν και οι προσπάθειες  των άλλων Ομάδων και των άλλων παιδιών απο τη Μυτιλήνη, πολύ περισσότερο που με κάποια παιδιά,  Παίχτες και Φίλους  (φωτογραφια) του Πολυνίκη απο το Σκαλοχώρι Λεσβου,   μίλησα και μου είπαν τα καλύτερα λόγια για τη Λήμνο.  Ολα λοιπόν !   Ηλ. Κότσαλης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2021 – 2022

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (39-29)

Διαιτητές: Πετρίδης

Ημίχρονο: 22-12

Δεκάλεπτα: 13-8, 9-4, 11-9, 6-8

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Ευαγγέλου 26(1), Μαριόλα 4, Βουρσούκη 6, Κατσαρού 3(1), Παπάζογλου, Λογγίου, Τεκέ, Σταυρινού, Βουρτζούμη

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιαννίκος): Συνοδινού 6, Αργυρού 7, Χατζηχρυσάφη 1,Γιαννίκου 10, Βύρα 5,Ντουνιά, Καραβατάκη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥ                                  6          3-0
  2. ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ                                 3          1-1
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ                            3          1-1
  4. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ                         3          0-3

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 2021 – 2022

 

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΠΣ ΛΕΣΒΟΥ (63-38)

Διαιτητές: Διόλατζης – Παπαδόπουλος

Σκόρ ημιχρόνου: 30-16

Δεκάλεπτα: 10-7, 20-9, 16-14, 17-8

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ (Παπαμακάριος): Μαυράκης 28, Χριστοφιδέλλης 7(1), Μπερτιζλιάν 10, Ζεάκης 6, Απότσος 6, Μίτρε 4, Παπαδόπουλος 2, Μαγνήσαλης, Τάντος, Φράγκος, Λόζος

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΠΣ ΛΕΣΒΟΥ (Μουτάφης): Οσμάνι 9, Καραγεωργίου 8(1), Δαρδαμάνογλου 6, Γιαούπι 4, Οσμάνι Α. 11(3), Καραμούτσος, Γκεοργκιεβ

 

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ – ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (88-25)

Διαιτητές: Μυλωνάς

Σκόρ ημιχρόνου: 41-11

Δεκάλεπτα: 19-4, 22-7, 27-7, 20-7

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ (Γιαννίκος): Βαμβουρέλλης 12, Μοσχόβης 6, Κόνος 17, Γιαννίκος 28, Νησιώτης 12, Ρούσσης 4, Παρασκευάς 7(1), Δημητρίου 2

ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ (Γαρμπιδάκης): Νάρτα 6, Κουτζαμάνης 10(2), Χριστοδουλόπουλος 9, Μάρκος, Τρέγκα, Φωτιάδης, Ιωακείμ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΦΑΣΗΣ

  1. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ         2          1-0
  2. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ                       1          0-1
  3. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ         0          0-0
  4. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ             0          0-0

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 2021 – 2022

ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ ΑΠΣ – ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ  ΠΓ(30-51)

Διαιτητές: Ζηρόπουλος

Ημίχρονο: 11-37

Δεκάλεπτα: 6-13, 5-24, 12-4, 7-10

ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ ΑΠΣ (Λυκαρδόπουλος): Κριπιντήρης 22(2), Σγουρέλλης 5(1), Τσαγκάρης 1, Χατζηκανέλλης 2, Τσαγκάρης Δ., Καλαφάτης, Χατζηαργυρός, Δρακούλης, Ξένος, Ντούζα, Μάτζαρλης, Μάνος,

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Προκοπίου): Κελεμένης 15, Κούσκος 1, Κουλαγίνης 4, Μουτσογιάννης 13(1), Ευστρατίου 4, Κοντός 8, Καμπουρέλλης 4, Τσόκαρος 2, Κριαράς, Γανώσης, Μυστακέλλης, Καρέκος

 

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΠΣ ΛΕΣΒΟΥ (52-36)

Διαιτητές: Διόλατζης – Αχιλαδέλλης

Ημίχρονο:  28-19

Δεκάλεπτα: 14-8, 14-11, 13-12, 11-5

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ (Παπαμακάριος): Ζεάκης 17, Μπερτζιλιάν 12, Κρυσταλλάς 1, Χριστοφιδέλλης 10(2), Σιάχος 3(1), Φράγκος 2, Λόζος 4, Λαμπρόπουλος 3(1), Αρβανίτης, Ιντζέλης, Μαγνήσαλης, Μπερτζιλιάν Β.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΠΣ ΛΕΣΒΟΥ (Μουτάφης): Οσμάνι 31(3), Κούτσαβλης 3(1), Τερβόλι 2, Αρβανίτης, Τσακίρης, Κάλφα

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ –ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (55-34)

Διαιτητές: Τσεκούρας

Ημίχρονο:  29-14

Δεκάλεπτα: 13-7, 16-7, 18-4, 8-16

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Καραμβάλης): Στυλιανίδης 18, Βελέντζας 3, Τελωνιάτης 4, Δεμερτζής 16, Ελευθερίου 8, Σαμαρτζίδης 4, Γεωργίου 2, Τόπαλης, Σπάχος, Φωτέλλης, Τζιμής

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Τσαπώνης 22(2), Μπάλιακας 2, Ευαγγέλου 8, Χατζηχαραλάμπους Γ. 2, Ιωσηφέλλης, Πουλόπουλος, Γρηγορίου, Χατζηχαραλάμπους Α.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ                  8          4-0
  2. ΗΦΑΙΣΤΟΣ                            5          2-1
  3. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ                         4          1-2
  4. ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ.                       3          1-1
  5. ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤ.                   3          1-1
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ    3          1-1
  7. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ             3          1-1
  8. ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ   3          0-3
  9. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ                    1          0-1
Δείτε περισσότερα

Σχετικά Άρθρα

Back to top button