Αθλητικά

ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ … ΚΛΑΣΙΚΑ !

ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ  ... ΚΛΑΣΙΚΑ !

Με υψηλές επιδόσεις, προκρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, μετάλλια, ατομικά ρεκόρ, όρια βαθμολόγησης και πολλές εμπειρίες για τους αθλητές μας,  ολοκληρώθηκαν οι Διασυλλογικοί Αγώνες Παμπαίδων -Παγκορασίδων Ά στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης!!!

Δύο (2) υψηλές επιδόσεις στο άλμα εις μήκος και στα 150 μ. (με ατομικό ρεκόρ) για τον αθλητή μας Στράτο Αλμπάνη ο οποίος  πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση κυρίως στα 150μ.(επίδοση 17.40!!!!), κατέκτησε δύο (2) χρυσά μετάλλια και φυσικά την πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωταθλημα!!!!

Η αθλήτρια μας Μαρία Ψυρούκη, κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στη Σφαιροβολία και την Δισκοβολία, κάνοντας ατομικά ρεκόρ και στα δύο αγωνίσματα.

Ξεχώρισε βέβαια η υψηλή επίδοση στη Σφαιροβολία με βολή 11 μέτρα και 49 εκατοστά, η οποία της δίνει και την πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρώταθλημα!!!

1η θέση και χρυσό μετάλλιο στη Δισκοβολία και 2η θέση και αργυρό μετάλλιο  στη σφαιροβολία από τον  αθλητή μας Χλαχλά Νίκο, ο οποίος στην πρώτη του συμμετοχή σε αγώνες εκτός Λήμνου, έδειξε ότι έχει πολλές δυνατότητες!!!

Στο Μήκος κοριτσιών την 5η θέση κατέλαβε η  Μαγδαληνή Παπαθανασίου και την 6 η Αντον Παυλίνα!!!

Στα 80 μέτρα τα κορίτσια μας κατέλαβαν την 4η η Μαγδαληνή Παπαθανασίου την 5η Μαυρουδή Μαρία και την 5η η Άντον Παυλίνα!!!

Στα 1000 μέτρα ο Τραντής Θανάσης κατέλαβε την 1η θέση & την 4η ο Λυριστής Αλέξανδρος!!!

Στα 150 μέτρα η Αποστολία Λαγού κατέλαβε την 4η θέση!!!

Στο αγώνισμα των 300 μέτρων 3η θέση   για την Άντον Δήμητρα &

4η Βέργου Μαρία!!!

Στα4×80 (Λαγού, Άντον Δ., Μαυρουδή, Βοηθό Δ.) τα κορίτσια μας κατέλαβαν  την  3η θέση!!!

Στα4×80 (Τραντής, Λυριστής, Τρυφερής και Πουρνιωτης) τα αγόρια μας ανέβηκαν στην 2η θέση του βάθρου!!!

Στο Βάδην 3000 μέτρα η αθλήτρια μας Σουσαλή Παρασκευή κατέλαβε την 5η θέση!!!

Ο  Πουρνιώτης Κων/νος την 4η  θέση στο μήκος!!!

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά  καθώς και τους προπονητές τους για την όλη την προσπάθεια που καταβάλλουν και πάντα μας κάνουν υπερήφανους όχι μόνο για τις διακρίσεις τους αλλά και για το ευ αγωνίζεσθαι!